Saç & Tırnak

Saç bakım ve tasarımı, tırnak bakımı konularında bölgenin en iyisiyiz.

Saçlar, tırnaklar ve cildimiz genel sağlığımızın net birer göstergesidir. Zaman zaman saçlar matlaşır, cilt parlaklığını yitirir, tırnaklar zayıflar. Çoğunlukla stres, kötü beslenme, sindirim problemleri, yetersiz sıvı alımı, vitamin-mineral eksiklikleri cilt, saç ve tırnak yapısının sağlığını etkiler.

Saçlarımızın sağlıklı kalabilmesi için yeterli ve dengeli beslenebilmek önemlidir. Bilinçsizce zayıflamak için yapılan diyet,sonrasında saçlar beslenemeyeceği için ciddi saç dökülmesine neden olabilir. Bu problemin giderilmesi zaman alan bir süreçtir. Çünkü ağır diyet sonrası kansızlık -Anemi (demir eksikliği anemisi) görülebilir. Bütün besin ve vitaminlerin eksikliğinin yanı sıra demir eksikliği de saçın daha yoğun dökülmesine neden olur.

Cilt, saç ve tırnak sağlığımız için yeterli ve dengeli bir beslenme düzeni oluşturmak, gereksinim duyulan tüm besin maddelerini (vitamin, mineral, aminoasit) yeterli miktarlarda almak gerekir. Cilt, saç ve tırnak yapısının temel yapıtaşı olan ve yaşlanma ile zarar gören keratin, elastin ve kollajeni bu maddeler ile desteklemek güzelliğin devamlılığı için önemlidir.